Hakkımızda

Teknopanel olarak 2005 yılında kurulduğumuz günden bugüne müşterilerimize dünya standartlarında hizmet vermek için çalışıyoruz. Teknopanel çatısı altında; Teknopanel sandviç panelleri, Teknopor EPS ısı yalıtım ürünleri ve Teknosistem mantolama sistemleri markalarımız yer alıyor.

Yolculuğumuza genel merkezimiz ve ilk üretim tesisimiz olan, 34.000 m² alan üzerinde kurulu Mersin fabrikamızda başladık. Yüksek standartlarda üretim yapma hedefimizle, 2013 yılında 35.000 m² alana yayılan Sakarya fabrikamızla üretimimize iki koldan devam ettik. 2016 yılında İzmir’de tohumlarını attığımız 46.000 m² lik yeni yatırımımızla da büyüme stratejimizi sürdürüyoruz.

Bugün, yüksek kalite standartlarında Sandviç Panel, EPS Isı Yalıtım ürünleri ve Trapez Levhaların üretildiği tesislerimiz, Avrupa’nın en modern üretim tesisleri arasında yer alıyor. Sektörde uzman Ar-Ge ekibimiz ve yaptığımız yeni yatırımlar sayesinde, 13,5 milyon metrekarelik Sandviç Panel ve 1,2 milyon metreküplük EPS üretim kapasitemizle müşterilerimizin ihtiyaçlarına hızlı ve etkin şekilde çözümler üretiyoruz. Kendi topraklarımızda ürettiğimiz bu ürünleri dünyanın dört bir yanına gururla taşıyarak 4 kıtaya ihracat yapıyoruz.

Tüm bu üretim ve pazarlama süreçlerinde işimizi kusursuz yapmak için çalışıyoruz. Gösterdiğimiz çabayla, Türkiye’nin ISO Birinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde yer almamızın ve 460 çalışanımızla sandviç panel sektörünün lider firması olmamızın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Mersin Fabrika

Sakarya Fabrika

İzmir Fabrika