Üretim

Avrupa'nın En Modern Üretim Tesisleri Arasındayız

Avrupa’nın en modern sandviç panel üretim tesislerinden olan Mersin, Sakarya ve İzmir fabrikalarımızda, 40.000 m² kapalı alanda gerçekleştirdiğimiz üretimlerle, Türkiye’nin lider sandviç panel üreticisi olmaktan gurur duyuyoruz. Teknopanel çatısı altındaki tüm ürünlerimizi gelişen teknolojiyi takip ederek, otomatik kesintisiz hatlarda, yüksek kaliteyle üretiyor ve her geçen gün daha da güçlü yapılar inşa ediyoruz.

İleri teknolojili tesislerimizdeki 4 farklı üretim hattında yıllık toplam 13.5 milyon m² sandviç panel ve 460 çalışanımızla Türkiye’nin sandviç panel üretimindeki liderliğimizi gururla taşıyoruz.

Ayrıca 2016 yılında bünyemize kattığımız İzmir’deki 46.000 m²’lik yeni alanımızla, sandviç panel üretim tesislerimizin büyüklüğünü 115.000 m²’ye artırarak bir dünya markası olmayı hedefliyoruz.

Teknopanel çatısı altındaki tüm üretimimizi, Mersin, Sakarya, İzmir ve İstanbul'daki toplam 46.000 m² kapalı alanımızda gerçekleştiriyoruz. İleri teknolojili üretim tesislerimizde 6 farklı üretim hattında yılda toplam 1.6 milyon m³’lük EPS üretim kapasitemizle ve 460 çalışanımızla sektörün en önemli üreticisi konumundayız.

Çevreyi koruma politikamız çerçevesinde EPS üretim tesislerimizde temiz ve yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelerek temiz teknoloji kullanıyoruz. Kapalı devre içinde minimize edilmiş bir su ve enerji tüketimiyle gerçekleşen EPS üretiminin sonunda herhangi bir katı atık ortaya çıkmıyor. Kesim sırasındaki atıklarsa geri dönüşümlü olduğundan anında ya da sonra üretime tekrar dahil ediliyor. Yeraltı kaynaklarına ve atmosfere yayılan emisyonları minimum düzeyde ve kontrol edilebilir noktada tutuyoruz.